Mariał Minky – najmilsza tkanina

Materiał Minky nie bez powodu zyskał miano najmilszej tkaniny. Jest delikatny, miękki i przyjemny w dotyku. Mimo tego, że do produkcji używane są włókna syntetyczne, materiał Minky zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu skóra może swobodnie oddychać. Największą popularnością cieszy się wśród dzieci oraz osób o wrażliwej skórze.

 

Bogaty wachlarz wzorów i kolorów?

Materiał Minky często bywa określany mianem polaru Minku. Delikatny i przyjemny w dotyku, można go porównać do subtelnego pluszu. Jego główną zaletą są bardzo cienkie włókna, według niektórych źródeł, nawet kilka razy cieńsze niż ludzki włos.

Jest to tkanina pozyskiwana syntetycznie, nie mniej jednak nie należy kierować się tą tezą podczas poszukiwania idealnej tkaniny na dziecięcy kocyk, poduszkę, kołderkę, czy też zabawkę – materiał Minky zapewnia odpowiedni przepływ powietrza, dzięki czemu skóra nadmiernie się nie poci i może swobodnie oddychać.

Niepodważalną zaletą przedmiotowej tkaniny jest także szeroki wachlarz wzorów i kolorów, dzięki czemu bez problemu można znaleźć optymalne rozwiązanie, dostosowane także do potrzeb estetycznych użytkownika.

Godna podkreślenia jest także wysoka gramatura tkaniny, która w znaczący sposób wpływa na jakość materiału, jak również wykonywanych z niego gadżetów.

Problem może sprawiać co prawda szycie materiału Minky, który często się kurczy i zwija, sporo bałaganu robi także podczas krojenia. Zachętą do podjęcia wyzwania jest jednak fakt, że materiał Minky pozwala stworzyć niebanalne i wyjątkowo miękkie gadżety dla całej rodziny.