Dlaczego warto kupować oryginalny materiał Minky?

Materiał Minky to tkanina syntetyczna, która pod względem jakości dorównuje najwyższej jakości bawełnie. W dużej mierze wynika to z faktu, że przedmiotowa tkanina jest produkowana z wykorzystaniem najnowszych technologii, umożliwiających stworzenie włókien poliestrowych, które są znacznie cieńsze niż bawełna i wełna. Według niektórych źródeł materiał Minky jest nawet cieńszy od ludzkiego włosa.

 

Oryginalny czy nieoryginalny?

 

Popularność materiału Minky sprawiła, że na rynku zaczęły pojawiać się mniej lub bardziej wartościowe podróbki. Są one zdecydowanie atrakcyjniejsze pod względem ceny, nie mniej jednak ich jakość odbiega od oryginału.

Oryginalny materiał Minky najlepiej rozpoznać za pomocą dotyku – jest wyjątkowo miękki i delikatny. Można wręcz stwierdzić, że każdy, kto raz dotknie materiał Minky, z całą pewnością zakocha się w tej jakości. Zakładając oczywiście, że jest to tkanina oryginalna, której cechą jest zarówno wysoka gramatura, jak i nowoczesne technologie produkcyjne. Warto pamiętać, że materiał Minky, którego gramatura waha się w granicach 370-400 g/m2, z całą pewnością jest mniej lub bardziej udoskonaloną podróbką, a tym samym nie spełni swojej funkcji.

W tym momencie pojawia się pytanie, dlaczego warto kupować oryginalny materiał Minky? Na korzyść oryginału przemawia przede wszystkim fakt, że materiał Minky od wielu lat jest na rynku, ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem. Co ważniejsze, jest on delikatny, miękki i przyjazny dla skóry, a tym samym bez obawy może być użytkowany przez niemowlęta i małe dzieci.