Wyjątkowe i niepowtarzalne wzory łowickie

Znak graficzny Łowicza, czyli piękne kwiaty w tęczowych barwach, często stanowią element dekoracyjny, podkreślający charakter pomieszczenia lub przedmiotu i tworzący wyjątkowy klimat. Niegdyś wzory łowickie można było spotkać praktycznie w każdej chałupie wiejskiej, zdobiono nimi pościel, niekiedy również naczynia.

Symbol ten jest ceniony także w czasach współczesnych, stanowiąc często element nowoczesnego designu.

 

Kwiatowy motyw i tęczowe kolory w codziennych aranżacjach

 

Kwiatowy motyw i tęczowe kolory to główne cechy, którymi charakteryzują się łowickie wzory, nota bene, można je spotkać praktycznie wszędzie – na pościeli, naczyniach, bibelotach, a nawet ścianach.

Analizując tę kwestię warto przyjrzeć się rozwiązaniom, jakim są naczynia z łowickimi wzorami. Kubki, filiżanki czy talerze to rozwiązania, które znajdują zastosowanie w życiu codziennym. Nietrudno jednak zauważyć, że wyjątkowy charakter mają propozycje, w których motywem przewodnim jest niepowtarzalność, jaką kryje w sobie Łowicz – wzory łowickie zachwycają symetrią, estetyczną doskonałością oraz bogactwem kolorów.

Codzienne korzystanie z tego typu naczyń może stać się przyjemnością, dostarczając mnóstwo niezwykłych wrażeń estetycznym, a pełniąc przy tym funkcję stricte praktyczną.

Analizując tę kwestię warto podkreślić, że wiele innych przedmiotów codziennego użytku, łącznie z gadżetami typu kubek termiczny lub termos, także zawiera w sobie motywy charakteryzujące Łowicz – wzory łowickie sprawiają, że standardowe gadżety stają się automatycznie niebanalnym rozwiązaniem estetycznym.

 

Narzuty, kapy, poduchy

 

Łowickie wzory można także spotkać na pościeli, narzutach, kapach i ozdobnych poduszkach. Są to zarówno efektowne hafty, jak i kolorowe pasy, charakterystyczne dla kultury łowickiej.

Nietrudno jednak zauważyć, że wspomniane pasy to przede wszystkim łowickie wzory, które pojawiają się na kapach, narzutach i poduchach – wynika to przede wszystkim z faktu, że pasiaste tkaniny posiadają zwykle grubą fakturę, a tym samym nie sprawdzą się jako materiał pościelowy. Ich zaletą jest jednak wyjątkowa trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne, w szczególności rozdarcia czy przetarcia.

Wzory łowickie umieszczane na kapach i narzutach to także wspomniane wcześniej kolorowe motywy kwiatowe, nota bene, umieszczane także na wykonanej z naturalnego płótna, śnieżnobiałej pościeli. Motywy łowickie zdobią również serwety i obrusy, wiele osób świadomie poszukuje gadżetów, na których widnieją łowickie wzory, tworząc w ten sposób wyjątkową i niebanalną aranżację.

Reasumując, łowickie wzory zachwycają i zaskakują, są wyjątkowe, niepowtarzalne, emanujące optymizmem i radością. Ożywiają pomieszczenie, podkreślają jego unikalność i niepowtarzalność. Śmiało można więc stwierdzić, że jest to doskonała propozycja, która pozwala stworzyć wyjątkowe i pełne radości wnętrze.